2010 All-State Teams
All State 4A
Pitcher Josh Negele (Sr.) Crown Point
  Dillon Peters (Jr.) Cathedral
Catcher Jose Andrade (Jr.) Crown Point
1st Base AJ Reed (Jr.) Terre Haute South
2nd Base Kevin Swango (Jr.) Bloomington South
3rd Base Caleb Mason (Sr.) Northview
Shortstop Alex Chittenden (Sr.) Lawrence Central
Outfielder Alex McGowan (Sr.) Brownsburg
  Justin Glass (Sr.) Fort Wayne Carroll
  Brandon O’Connor (Sr.) Westfield
All State 3A
Pitcher Steven Rice (Sr.) Crawfordsville
  Matt Ring (Sr.) Yorktown
Catcher Mitch Overley (Sr.) Brebeuf Jesuit
1st Base Cody Nickle (Sr.) North Montgomery
2nd Base Mikey Cass (Sr.) SB St. Joseph
3rd Base Alex McCartney (Jr.) Yorktown
Shortstop Tres Eberhardt (Sr.) Brebeuf Jesuit
Outfielder Josh Sefton (Sr.) Bellmont
  Tanner Rosenbarger (Jr.) Benton Central
  Austin Ahrens (Sr.) Jasper
All State 2A
Pitcher David Ledbetter Heritage Christian
  Chris Rea Cambridge City Lincoln
Catcher Seth Vautaw (Sr.) Taylor
1st Base David Roeder (Sr.) Northeastern
1st Base Tony Zunica (Jr.) Guerin Catholic
2nd Base Damon Foreman (Sr.) Lewis Cass
2nd Base Ross Beckman (Sr.) Forest Park
3rd Base Brody Edgerly (Sr.) Lewis Cass
Shortstop Ryan Ledbetter (Sr.) Heritage Christian
Outfielder Justin Scott (Sr.) Fairfield
  Kyle Schwinghamer (Jr.) Forest Park
  Michael Rogers (Sr.) Union County
All State 1A
Pitcher Dylan Sterrett (Sr.) Frontier
  Taylor Glaze (Sr.) Lafayette Central Catholic
Catcher Trevor Noffsinger (Sr.) Tecumseh
1st Base Frank Fisk (Sr.) Frontier
2nd Base Zach Tumolty (Sr.) Daleville
3rd Base Travis Demerly (Jr.) Frontier
Shortstop Steven Steele (Sr.) North White
Outfielder Scott Windler (Sr.) Lafayette Central Catholic
  Koltan Chapman (Sr.) Tecumseh
  Cody Campbell (Sr.) Cowan
Honorable Mention

Class 4-A: Jesse Brown (Jr.) – Franklin Central; James Miglin (Sr.) – Warsaw; Chandler Sidwell (Sr.) – Andrson Highland; Jake Straub (Sr.) – Hamilton Southeastern; Justin Hartenagel (Sr.) – Brownsburg; Jeff Limbaugh (Sr.) – Crown Point; Caylor Escalante (Sr.) – New Castle; Cole Heberling (Jr.) – Anderson Highland; Andy Gehr (Jr.) – Westfield; Damion Buck (Jr.) – Northridge; Andrew Rodgers (Jr.) – Noblesville; Joe Forney (Jr.) – Bloomington South; Scott Donley (Sr.) – Crown Point; Max Kuhn (Jr.) – Westfield; Jacob Hayes (Sr.) – Terre Haute South; TJ Weir (Sr.) – Kokomo; Zach Starr (Sr.) – Hamilton Southeastern; Drew Small (So.) – Zionsville; Gatlin Rassi (Sr.) – Northridge; Sean Godfrey (Sr.) – New Albany; Colin Brooke (Sr.) – Fishers; Zac Niehaus (Jr.) – Northview; Brad Kindred (Sr.) – Anderson Highland; Ashton Perritt (Jr.) – Whiteland; Rob Stein (Sr.) – Hamilton Southeastern; Wade Burton (So.) – Westfield; Trey Fankhauser (Sr.) – McCutcheon; Brandon Adams (Sr.) – Lafayette Jeff; Ryan Byrne (Jr.) – Noblesville; Ryan Wilkinson (Sr.) – Munster; Cameron Nord (Jr.) – Northridge; Jeremy Juliot (Sr.) – New Albany; Jeffrey thompson (Sr.) – Floyd Central

Class 3-A: Daniel Rynearson (Sr.) – FW Concordia; Caleb Fenimore (Sr.) – Rushville; Jordan Adams (Sr.) – Evansville Memorial; Danny Turner (Sr.) – Northwestern; Jacob Molter (Sr.) – Lebanon; Luke Miller (Sr.) – Northwestern; Scott West (Sr.) – West Vigo; Brady Thomas (Jr.) – New Palestine; Mike Mugg (Sr.) – FW Dwenger; Tyler Wampler (Sr.) – West Vigo; Brandon Voglewede (Jr.) – Bellmont; Max Terhar (Jr.) – Culver Academy; Klay Feichter (Sr.) – Norwell; TJ Gibson (Sr.) – Yorktown; Broc Tarwack (Sr.) – SB St. Joseph; Joey Clifton (Sr.) – North Montgomery; Brandon Owens (Jr.) – Mitchell; Drew Adams (Sr.) – Leo; Damon Allen (Sr.) – Plymouth; Ethan Huntsinger (Sr.) – Washington; Tommy Green (Sr.) – Brebeuf Jesuit; Spencer Sapp (Jr.) – Jasper; James Hackworth (So.) – Tippecanoe Valley; Brandon Alger (Sr.) – Leo; Ken Mahala (Sr.) – Andrean; Jacon Shile (Jr.) – Lebanon

Class 2-A: Justin Eller (Sr.) – Ritter; Mike Maddle (Sr.) – Tell City; Jacob Silvers (Jr.) – Northeastern; Zach Newcomer (Jr.) – Fairfield; Alex Arthur (So.) – Cascade; Zach Sailors (Sr.) – Wabash; Blake Surber (Sr.) – Clinton Central; Ryan Farlow (Jr.) – Churubusco; Jeff Ryan (Sr.) – Eastern Hancock; Cody Thayer (Sr.) – Hauser; Ryan Spaulding (So.) – Oak Hill; Trent Gunn (Jr.) – Tell City; Christian Betz (Jr.) – Providence; Brad Wannemuehler – Mater Dei; Jake Althouse (Jr.) – Oak Hill; Cam McWilliams (Sr.) – Heritage Christian; Levi Allen (Sr.) – Northfield; Evan DePew (Sr.) – Lewis Cass; Travis Clear (Sr.) – Central Noble; Brent Nelson (Sr.) – Fountain Central; Austin Hawn (Jr.) – Delphi; Drew Overman (Sr.) – Alexandria; Mike McIntosh (Jr.) – Mater Dei; Dylan Padgett (Sr.) – Clinton Central; Devin Wilburn (Sr.) – Wapahani

Class 1-A: Reed Drysdale (Sr.) – Lafayette Central Catholic; Seth Rooze (Sr.) – Attica; Trent Tatlock (Fr.) – Edinburgh; Colan Cannon (Jr.) – Henryville; Zach White (Jr.) – Riverton Parke; Billy Newton (Sr.) – Shakamak; Trevor Stacy (Sr.) – Oldenburg Academy; Blake Price (Jr.) – Riverton Parke; PJ Buschman (Fr.) – North White; Jim Moorman (Jr.) – Oldenburg Academy; Danny McMahon (Jr.) – FW Canterbury; Willy Hurst (Jr.) – Attica; Kyle Knecht – Covington; Augie Kruse (Sr.) – FW Canterbury; Matthew Gatewood (Fr.) – South Decatur; JR Banks (So.) – Edinburgh; Brent Jones (Sr.) – North White; Taylor Wilkerson (Sr.) – South Decatur; Chip Hockenbury (So.) – SOuth Central (Eliz)

ylsw-lmw2.accessdomain.com