2008 All-State Teams
All State 4A
Pitcher Brad Hook Franklin
  Shawn Mattingly Decatur Central
Catcher Josh Ludy Jay County
1st Base Dominic Spadafora Fort Wayne Carroll
2nd Base Ryan Kaczmarski Penn
3rd Base Cameron Perkins (Jr.) Southport
Shortstop Ryan Wright Homestead
Outfielder Mike Carroll (Jr.) Penn
  Noaln Earley (Jr.) Anderson
  Michael Jobe Jay County
  Ryan Wides Noblesville
All State 3A
Pitcher Cameron Hobson Crawfordsville
  Andrew Swart Crawfordsville
Catcher Rhett Goodmiller Norwell
1st Base Ryne Otis Norwell
2nd Base Jordan Pearson (Jr.) West Vigo
3rd Base Keith Koser (Jr.) Tippecanoe Valley
Shortstop Zach Tanner Yorktown
Outfielder Nathan Koontz Brebeuf Jesuit
  Anthony Buell Angola
  James Reed Northwestern
All State 2A
Pitcher Michael Sustaric Union County
  Matt Bayes Austin
Catcher Josh Lyon Heritage Christian
1st Base Gabe Panyard Fremont
2nd Base Bryan Brudi Churubusco
3rd Base Chase Kinsey Wapahani
Shortstop Kevin Kiermaier Bishop Luers
Outfielder Paul Liggett Churubusco
  Kory Banes Delphi
  Tyler Watts Bishop Luers
  Josh Reintjes North Knox
All State 1A
Pitcher Elliot Rowe Caston
  Brandon Gehl Jac-Cen-Del
Catcher Jack Bobillo Marquette Catholic
1st Base Matt King (Jr.) Rockville
2nd Base Dustin Sterrett Frontier
3rd Base Jared Broughton Indianapolis Lutheran
Shortstop Nick Schnepp Frontier
Outfielder Zeb Bickett Tri-County
  Steven Ball (Jr.) Rockville
  Kirby Campbell (Jr.) Cowan
Honorable Mention

Class 4-A: Eric Tippy – McCutcheon; Tucker Barnhart (Jr.) – Brownsburg; Nick Hladek – Crown Point; Robert McPike – Avon; Ian Nielsen – LaPorte; John Pennington – North Central; Cody Poole – Jeffersonville; Anthony Olund (Jr.) – Lake Central; Neil Hudson – McCutcheon; Tony Moore – Jeffersonville; Mike Kozlowski (Jr.) – Crown Point; Jake Hansen – Westfield; Coley Moore – Penn; Daniel Conrad – Warsaw; Justin Zeller – North Central; Ryan Risedorph – East Noble; Ryan Boss (Jr.) – Lake Central; Matt Serfling – Bloomington North; Tyler Spillner – Fort Wayne Northrop; Ethan Tribolet – Huntington North; Nick Brady – Penn; Sean Collins – Pendleton Heights; Blake Mascarello – Crown Point; Dillon Peters (Fr.) – Cathedral; Brian Cooley – Noblesville; Lincoln Rassi – Northridge

Class 3-A: Radley Haddad – Brebeuf Jesuit; Mitch Adams – Greensburg; Jimmy Corcoran (Jr.) – Northwestern; Clayton Merschbrock – Charlestown; John Dury – Bishop Chatard; Ben Walters – Beech Grove; Dan Ranschaert – Mishawaka Marian; Jacob Gorski (So.) – Maconaquah; Brian Hoeper (Jr.) – Angola; Brody Solmos – John Glenn; Ray Stallings (So.) – ROncalli; Austin Henderson (Fr.) – Northwestern; Brock Hersley (Jr.) – Greensburg; Ian Boone (Jr) – Jasper; Adam Norton (Jr.) – Andrean; Ryan Smith – Danville; Matt Lancaster (Jr.) – West Lafayette; Tanner Hahn (Jr.) – Benton Central; Adam Binkley (Jr.) – Jasper; Adam Kiesler – North Harrison; Drew Aff – West Vigo; Brett Linn (Jr.) – Crawfordsville; Andrew Armour – New Palestine; Dustin White (Jr.) – South Bend St. Joseph; Kier West – Angola; Tony Hoolehan – Andrean; Mason Farr – West Lafayette; Emilio Domondon – West Lafayette; Trent Howard – Hammond Clark

Class 2-A: Aaron Bressler – Fremont; Josh Cobb – Boone Grove; Grant Boultinghouse – Covenant Christian; Griffin Dahlstrom (Jr.) – North Putnam; Brandon Hiatt – Churubusco; Austin Cofield – Northeastern; Steve Cornett – Bremen; Drew Kidd – Boone Grove; Mike Dingwerth – Northeastern; Adam Schroeder – North Posey; Kyle Rooker – North Putnam; Joe Haase – Knightstown; Jer Gonzalez (Jr.) – Garrett; Johnelle Hardin – Providence; Alex Weinzapfel – Evansville Mater Dei; JJ Short – Jimtown; Jacob Dunnichay (Jr.) – Elwood; Nate Wills – Elwood; BJ Sieverding – South Ripley; Dylan Hale – Austin; Joe Goodman – Paoli; Ty Mills – Northfield

Class 1-A: Ryley Williams – Caston; Curtis Brackett (Jr.) – Frontier; Joseph Doust – Fort Wayne Blackhawk; Dru ANthrop (Jr.) – Lafayette Central Catholic; Andy Rasala (Jr.) – Kouts; Billy Newton (So.) – Shakamak; Jade Anthrop – Lafayette Central Catholic; Jeremy Blandford – Borden; DJ VanOrden – Howe Military; Justin O’Conner (So.) – Cowan; Griffin Richeson – Lafayette Central Catholic; Matt Turnpaugh – Caston; Cam Squires (Jr.) Fort Wayne Canterbury; Willis Wagoner – Loogootee; Zach Simon – Jac-Cen-Del; Trey Haendiges (Jr.) – Christian Academy of Indiana; Brock Vale – Whiting; Brock Reilley – Fort Wayne Blackhawk

ylsw-lmw2.accessdomain.com