2003 All-State Teams
SEAN GASTON BROWNSBURG (4A)
TAYLOR MATTINGLY EVANSVILLE CENTRAL (4A)
ROB GRINESTAFF JEFFERSONVILLE (4A)
BEN SMITH NEW CASTLE (4A)
TJ BREWER BLOOMINGTON SOUTH (4A)
DALLAS WILLIAMS PIKE (4A)
COLE SEIFRIG HERITAGE HILLS (3A)
RYAN SPILMAN MOUNT VERNON (3A)
TAD REIDA WESTERN (3A)
ANDY DELAGARZA NORWELL (3A)
ROBBIE WOOLEY TAYLOR (2A)
ANDY GROVES JOHN GLENN (2A)
SEAN GASTON BROWNSBURG (4A)
TAYLOR MATTINGLY EVANSVILLE CENTRAL (4A)
ROB GRINESTAFF JEFFERSONVILLE (4A)
BEN SMITH NEW CASTLE (4A)
TJ BREWER BLOOMINGTON SOUTH (4A)
DALLAS WILLIAMS PIKE (4A)
COLE SEIFRIG HERITAGE HILLS (3A)
RYAN SPILMAN MOUNT VERNON (3A)
TAD REIDA WESTERN (3A)
ANDY DELAGARZA NORWELL (3A)
ROBBIE WOOLEY TAYLOR (2A)
ANDY GROVES JOHN GLENN (2A)
Honorable Mention
4A
Bryce Sexton McCutcheon
JB Paxson Center Grove
Justin Bales Lowell
William Knepper Warsaw
Jason Spears New Albany
Daren Johnson Center Grove
Nate Balser McCutcheon
Justin Russell Lafayette Jefferson
Nick Windsor Valparaiso
Eric Osborn Hamilton Southeastern
Thad Frame Huntington North
Scott Tarnowski Huntington North
Billy Grace Penn
Daniel Burton New Albany
Kyle Chard Snider
Garry Ruvoli Lake Central
Brady Shoemaker Northview
Tim LeMasters Perry Meridian
Adam Vetter Crown Point
Josh Ehmke Dekalb
Scott Circle Center Grove
Jake Mitchell Lafayette Jefferson
3A
Rob Gumerson Roncalli
Jeff Motzik Andrean
Seth Pickett Hamilton Heights
Josh Deitz Plymouth
Billy Lynch Concordia
Kyle Baker Belmont
Jason Jamerson Pendleton Heights
Brock Devoe Delta
Ben Schmidt Jasper
Casey Cavell Concordia
Andy Zellers New Palestine
Ryan Clinton Plymouth
Kyle Crockett West Vigo
Shay Hurden Western
Joe Kistler Norwell
Dan Gillin Roncalli
Jon Sojka Clark
Troy Windler Benton Central
Derek Fisse Madison
Elisha Marshall Pendleton Heights
Mike Ryan Andrean
Joe Schmal Highland
2A
Luke Jones Eastbrook
Brian Watkins Triton
Todd Loser Shenandoah
Dusty Seymour North Posey
Travis Otte Brownstown Central
Cory Ross Northeastern
Josh Black Northeastern
Will Spray Brownstown Central
Daniel Pinon Hagerstown
Dustin Riggs Shenandoah
Trey Boswell Oak Hill
Matt Burthay Taylor
Travis Dale Northeastern
Jeremiah Kiaeser South Adams
Wes Martin Eastbrook
Brad Ohanian Southridge
Lee Evans Eastbrook
Jon Russel Cambridge City
Steve Swaim Tri-West
Jared Harrell Lawrenceburg
1A
Seth Paul Cowan
Justin Cogdill Vincennes Rivet
Mike Ziner Southwood
Eric Peetz Jac-Cen-Del
Matt Hopewell Blackhawk Christian
Logan Nussbaum Blackhawk Christian
Joey Kaelin Daleville
Corey Jones Shoals
Jeremy Albert Hauser
Clint Sheward Howe Military
Kyle Thompson Lafayette Cental Catholic
Josh Doust Blackhawk Christian
Grant Kelly Daleville
Greg Koral Whiting
Zach Dials Southwood
Tyler Wolfe Hamilton
Curt Hunckler Vincennes Rivet
Bobby Couch Henryville
ylsw-lmw2.accessdomain.com